"İş Ararken" Etiketi için Sonuçlar

Damla İnsan Kaynakları
  • YazılarBlogFaydalı Bilgilerİş Ararken Umudunuzu Kaybetmeyin!İnternet ortamındaki ‘Eleman aranıyor’ ilanlarını takip ederek, gazeteleri gözden geçirerek, eşe dosta haber salarak iş bulmaya çalışan eleman adaylarının yaptıkları hatalardan biri iş ararken olumlu düşünmeyi, umut etmeyi bırakmak. Bir noktadan sonra başka türlüsünün mümkün olmadığını söyleyebilirsiniz ama biz de size şunu söylemek isteriz; umutsuzluğa kapılmak size hiçbir avantaj sağlamaz, tam tersine zararı dokunur. İş bulmaktan umudu keserseniz şevkiniz kırılır, enerjiniz düşer ve şansınız azalır. Bu yüzden, ne yapın edin, bir gün iş bulacağınıza olan inancınızı kaybetmemeye çalışın. İnYazılarBlogFaydalı Bilgilerİş Ararken Umudunuzu Kaybetmeyin!İş ararken umudunuzu kaybetmemeli, her zaman taze tutmaya çalışmalısınız. Damla Danışmanlık blog kısmında bu konuda faydalı olacak yazılar bulabilirsiniz.
  • YazılarBlogFaydalı Bilgilerİş ararken yapılan hatalarİş arama süreci boyunca bazı noktalara dikkat etmek; heyecanlı, sabırlı, inançlı ve umutlu olmak gerekiyor. Kariyer danışmanlarının tecrübelerinden yola çıkarak hazırladığımız iş ararken yapılan hatalar listesinin iş arayanlara faydalı olacağını umuyoruz. Süreci etkileyen tek şey kişinin tutum ve davranışları değil elbette, başka etkenler de var; pazarın ve ekonominin durumu gibi. Bu etkenleri değiştiremezsiniz ama varsa kendi hatalı davranışlarınızı değiştirebilirsiniz. Elektronik ortam üzerinden yapılacak iş görüşmeleri için esprili bir mail adresi kullanmak yanlıştır. Böyle bir mail arkaYazılarBlogFaydalı Bilgilerİş ararken yapılan hatalarİş ararken yapılan hatalar nelerdir?
  • YazılarBlogFaydalı Bilgilerİş ararken nelere dikkat edilmeli?İşsiz olmak, işsiz kalmak insanı sıkıntıya sokan şeyler; fakat iş arama sürecinde doğru şeyler yaparsanız iş bulmanız sandığınız kadar uzun sürmeyebilir. Aşağıda iş ararken dikkat edilmesi gereken noktalar ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Her şeyin bir usulü, bir uygun şekli var; iş aramak da, uygun şekilde yapılırsa daha kısa sürede sonuçlanacaktır. Sabırsız olmak ve ümitsizliğe kapılmak iş ararken yapabileceğiniz en büyük hatalar arasında yer alıyor. Motivasyonunuz güçlü olursa, kendinize ve şansınıza güvenirseniz olaylar da oYazılarBlogFaydalı Bilgilerİş ararken nelere dikkat edilmeli?iş ararken, iş aramak, iş ilanları, iş görüşmesi