Engelli Çocuk Bakıcısı

Damla İnsan Kaynakları
Eleman Arıyorum Firmanıza-Evinize Eleman mı Arıyorsunuz?
İş Arıyorum Hemen Bilgilerinizi Bırakın, İş Sizi Bulsun !

engelli çocuk bakıcısıZihinsel ve/veya fiziksel engelli çocukların bakımı çoğu zaman onların hayatı boyunca sürecek olan bir süreçtir ve büyük bir sevgi ve anlayış, büyük bir sabır gerektirir. Yemek yeme, tuvalet alışkanlığı gibi başka çocukların belirli bir süre içinde edindiği davranışların kazandırılması dahi ortalamanın çok üzerinde bir zaman alabilir. Bu durumdaki çocuklarınızın bakımı ve eğitiminde size yardımcı olacak bir engelli çocuk bakıcısı bu zorlu süreci daha kolay geçirmeniz açısından faydalı olacaktır.

Damla Danışmanlık olarak engelli bir çocuğu olan ebeveynlerin ruh halini, üzüntü ve sıkıntısını, zaman zaman düştükleri umutsuzluğu anlıyor olmak iddiasında değiliz; hayatın bu tür zorluklarını kimsenin onları yaşayanlar gibi ve kadar anlayamayacağının bilincindeyiz. Ancak süreci hafifletmenin, anne babalar açısından daha kolay hale getirmenin mümkün olduğuna inanıyoruz ve bu konuda size yardımcı olmaya hazırız. Engelli çocuklar sağlıklı çocuklardan daha yorucudur, herhangi bir şeyi öğrenmeleri ve günlük alışkanlıkları edinmeleri daha uzun sürer. Eğitimli ve deneyimli bir engelli çocuk bakıcısı bu sürecin gerektirdiği en önemli niteliklerden biri olan sabır duygusuna sahip olduğu gibi bu durumdaki çocuklarımıza bir şeyler öğretmenin yöntemleri hakkında da bilgi sahibidir.

Zihinsel geriliği ileri derecede olan çocukların bir kavramı bir kerede öğrenmeleri mümkün değildir. Onları kısa ve basit komutlara alıştırmak ve bunu olumlu ifadeler kullanarak, acele etmeden ve sakin bir şekilde yapmak gerekir. Çocuk toplumdan uzak tutulmamalı, dışarıya çıkarılmalı, başka çocukların sahip olduğu dış dünyayı izleyerek anlama ve öğrenme şansı ona da sunulmalıdır. Mevcut yeteneklerini en iyi şekilde kullanması sağlanmalı, öğrenebilen bir çocuksa ilgi duyduğu şeyler kendisine sabırla öğretilmelidir. Bu durumdaki çocuklar başkalarının öğrenmelerini istediği şeyleri değil kendi ilgi duydukları şeyleri öğrenmeye yatkındır. Bu işin eğitimini almış bir engelli çocuk bakıcısı bakımını üstlendiği çocuğa ne şekilde yaklaşmak, ne şekilde öğretmek gerektiğini kısa sürede tespit edebilecek kapasitede bir kişidir.

Damla Danışmanlık olarak fiziksel ve zihinsel engeli olan çocuklarınızın bakımında yanınızda olmak istiyoruz ve bunu sizin için en iyi bakıcıları ve yardımcıları temin ederek yapmaktayız. Temin ettiğimiz kişilerin mesai saatleri, gündüzlü veya yatılı olma durumları ihtiyaçlarınız doğrultusunda ayarlanabilmektedir. Çocuğunuzun mevcut kapasitesinin anlaşılması, ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi için profesyonel yardım almak sizin iyi niyetli fakat amatörce çabalarınıza göre daha iyi ve daha verimli sonuçlar verecektir. Size yardımcı olmak için her zaman müsaidiz, her zaman bekleriz.

Engelli Çocuk Bakıcısı Arıyorum diyorsanız tıklayın.