Filipinli Bakıcı

Damla İnsan Kaynakları
Eleman Arıyorum Firmanıza-Evinize Eleman mı Arıyorsunuz?
İş Arıyorum Hemen Bilgilerinizi Bırakın, İş Sizi Bulsun !


Herkes çocuğunun iyi yetişmesini ingilizce konuşmasını ister. İyi bir filipinli bakıcı sayesinde çocuğunuz kısa zamanda ingilizce konuşmaya başlar. Dünyanın bir çok ülkesinde filipinli bakıcı, filipinli dadı aileler tarafından çok tercih edilir. En önemli sebeplerinden biride disiplinli olmalarıdır. filipinli bakıcı ücretleri 1000 $ dan başlayarak filipinli çocuk bakıcısı'nın deneyimine, eğitimine göre değişmektedir. Siz de Filipinli bakıcı arıyorum diyorsanız, Doğru yerdesiniz.

20 Yıllık deneyimli bir firma olarak Üst düzey ailelerimizin evlerinde personelleimiz çalışmaktadır. filipinli yardımcılar ayrıca ev temizliğindede tercih edilmektedirler. Sizde filipinli çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız 0212-2915356 nolu telefondan hemen arayabilirsiniz.

Filipinli Bakıcı
Tercih Etmeniz İçin 10 Sebep

Aile büyüklerinden birinin veya çocuğunuzun bakımı için nitelikli bir yardımcıya mı ihtiyacınız var? Çocuğunuzun erken yaşlarda İngilizce öğrenmesi sizin için önemli mi? Ev işleri için temiz, titiz ve becerikli bir yardımcı mı arıyorsunuz? O halde Filipinli bakıcı adayları sizin için doğru alternatif olabilir. Bu tavsiyenin sebepleri hakkında daha çok detay öğrenmek isterseniz bu yazıyı okumaya devam edin, aşağıda “Neden Filipinli bakıcı?” sorusuna verilebilecek 10 cevap bulacaksınız.

1.İngilizce: Ülkelerindeki resmi dillerden biri İngilizce olduğu için Filipinli bakıcılar çocuğunun küçük yaşlarda İngilizce pratik yapmaya başlamasını isteyen ailelere cazip gelmektedir.

2.Disiplin: Filipinliler üstlerine aldıkları işleri gayet disiplinli bir titiz bir şekilde yerine getiren insanlar olarak bilinirler. Bunun çocuğunuzun sert ve baskıcı bir tutuma maruz kalması olarak düşünmeyin. Filipinli dadılar çocuklara keyifli zamanlar geçirtmeyi gayet iyi bilirler; disiplinleri ders çalışma, uyku ve yemek saatleri gibi şeyleri belli bir düzen içerisinde yürütmeleriyle ilgilidir.

3.Nezaket: Filipinli çocuk bakıcıları aldıkları kültürden kaynaklanan doğal bir nezakete sahiptirler.

4.Saygı ve hoşgörü: Ailelerin Filipinli bakıcıları tercih etme sebeplerinden biri de saygılı ve anlayışlı tutumlarıdır. Bir Filipinli bakıcı ufak tefek şeyleri büyütmez, işverenlerine karşı gereksiz çıkışlarda bulunmaz.

5.Uzak doğu yemekleri: Egzotik lezzetleri sever misiniz? Farklı mutfakları denemeye açık mısınız? O halde ülkesinin yemeklerini yapmakta iddialı olan bir Filipinli yardımcı ile anlaşın, sonuçtan memnun kalacaksınız.

6.Yatılı bakıcı hizmeti: Filipinli bakıcılar arasında gündüzlü elemanlar bulabileceğiniz gibi yatılı bakıcılar da bulabilirsiniz.

7.Hizmet kalitesi: Birçok lüks seyahat gemisinin (Cruise gemileri) çalışanlarının büyük kısmının Filipinlilerden oluştuğunu biliyor muydunuz? Bu adalar devletinin bireyleri hizmet sektöründeki başarılı performanslarıyla da tanınırlar.

8.Dinamizm / Enerji: Genellikle minyon ve çevik bir fiziğe sahip olan Filipinli bakıcı adayları işlerini enerjik ve pratik bir şekilde yaparlar.

9.Temizlik ve bakım: Filipinli bakıcılar kendine saygısı olan, öz bakımına dikkat eden, daima temiz ve düzgün giyinen kişilerdir.

10.Sevgi, şefkat ve güler yüzlülük: Filipinli bir dadısı olan çocuklar, Filipinli bir bakıcısı olan yaşlılar şanslıdırlar; çünkü etraflarında her zaman gülen, kendilerine şefkat ve nezaket gösteren biri olacaktır.

Filipinli bakıcı adayları son yıllarda ülkemizde ciddi bir talep görüyor. İrili ufaklı yedi binden fazla adadan oluşan bir Güneydoğu Asya ülkesi olan Filipinlerde doğup büyüyen güler yüzlü, saygılı ve disiplinli bebek ve çocuk bakıcıları özellikle yatılı bakıcı arayan aileler tarafından tercih ediliyorlar.

Filipinli bakıcılar çocukları için iyi bir yabancı bakıcı arayan ailelere cazip gelecek başka özellikler de taşıyorlar elbette. Çoğunun iyi derecede İngilizce bilmesi temel sebeplerden birini oluşturuyor. Toplumsal kültürlerinden kaynaklanan bazı kişilik özellikleri de yabancı uyruklu çocuk bakıcısı veya hasta bakıcı arayanlar tarafından tercih edilmelerine yol açıyor.

Filipinli Bakıcının Temel Özellikleri

Neden Filipinli bakıcı?” sorusunun başta gelen iki cevabı İngilizce bilgisi ve yatılı olarak çalışabilme durumudur. Yerli bakıcılar arasında yatılı çalışmaya eğilimli olanların sayısı fazla değildir. Yabancı uyruklu bakıcılar söz konusu olduğunda durum bunun tersidir; onların çoğu yatılı çalışmaya sıcak bakar.

Konu hakkında araştırma yaparsanız Filipinli bakıcıların özellikleri hakkında bilgi veren kaynaklarda bu iki unsurun mutlaka belirtildiğini fark edersiniz. Fakat çalışmak için Filipinler’den ülkemize gelen bakıcı adaylarının nitelikleri bunlardan ibaret değildir. İyi bir çocuk bakıcısı arayan ailelerin Filipinlileri tercih etmesinin sebeplerinden biri de yarıdan fazlasının kolej veya üniversite mezunu, iyi eğitim almış kişiler olmalarıdır.

 Filipinliler sadece ülkemizde değil dünyanın başka ülkelerinde de talep gören kişilerdir. Çocuk veya bebek bakıcılığı söz konusu olduğunda akla ilk gelen yabancı uyruklu personel adayları arasında yer alırlar; çünkü genel olarak saygılı, işini seven ve layıkıyla yapmaya çalışan, güler yüzlü kişiler olarak bilinirler. Çocuklarla iletişimleri de iyidir. Ne zaman disiplinli, ne zaman esnek davranmaları gerektiğini bilirler. Bakımını üstlendikleri çocukları eğitmeye önem verdikleri kadar eğlendirmeye de önem verirler.

Filipinli Bakıcılar Hangi Yabancı Dili Biliyorlar?

Çocuğunuzun küçük yaşlarda İngilizce ile tanışmasını istiyorsanız doğal olarak size bu imkanı sağlayabilecek bir bakıcı ararsınız. Filipinler devletinin resmi dilleri Filipin’ce ve İngilizcedir. Dolayısıyla burada doğup büyüyen kişilerin çoğunun İngilizcesi oldukça iyidir. İngilizce bilen bakıcı arıyorsanız Filipinli bir dadı sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki eğitim kurumlarının ancak küçük bir kısmında mükemmel bir İngilizce eğitimi verilmektedir. Bunlar bir yana, çocuklarımıza sunulan İngilizce eğitimi genelde yetersizdir. Öte yandan, belli bir yabancı dile küçük yaşlardan itibaren maruz kalmaya başlamak bu dilin daha kolay ve daha çabuk öğrenilmesini sağlar. Küçük çocukların çoğu yabancı dil öğrenmek konusunda oldukça yeteneklidir. Filipinli bir bakıcıyı tercih ederseniz çocuğunuz bu dili daha pratik ve doğal bir şekilde öğrenmeye başlayacak ve kural ezberlemeye dayalı bir eğitim almadığından öğrendikleri aklında kalacaktır.

Filipinli Bakıcı Ücretleri

Filipinli çocuk bakıcısı, hasta bakıcısı veya yardımcı bulmak isteyenler doğal olarak Filipinli bakıcı ücretleri hakkında da bilgi sahibi olmak isterler. Bu ücret bakıcıda aradığınız özelliklere göre değişkenlik gösterir. Eğitimli, deneyimli, iyi referansları olan bakıcıların aldığı maaşlar daha yüksektir. Gündüzlü veya yatılı olarak çalışacak olması da bakıcının alacağı maaşı etkiler.

Filipinli bakıcı maaşları ile ilgili belirleyici unsurlardan biri de bakıcınızdan beklediğiniz ek hizmetlerdir. Sadece çocuk bakıcılığı yapacak bir dadının ücreti ile bunun yanında ev işlerine de yardımcı olacak bir bakıcının ücreti farklı olacaktır.

Bu konularda sorun yaşamamak için beklentilerinizi eksiksiz bir şekilde sıralamalısınız. Daha sonra iş görüşmesi sırasında belirtmediğiniz işleri talep ederseniz bakıcınızla aranızda sorunlar çıkabilir.

Filipinli Bakıcı ile Çalışmanın Dezavantajları Var Mı?

İngilizce bilmiyorsanız anlaştığınız bakıcıyla iletişim kurmakta güçlük çekebilirsiniz. Bu bir sorun olabilir kuşkusuz, ama zaman içinde aşamayacağınız bir sorun değildir. İlk zamanlarda zorlansanız bile yavaş yavaş daha iyi anlaşmaya başlarsınız.

Şunu da eklemek gerekir ki tuttuğunuz Filipinli bakıcı sadece çocuğunuzun değil sizin de İngilizce öğrenmenize yardımcı olabilir. Zaman içinde doğal olarak birbirinizin sözlerini daha iyi anlamaya başlayacaksınız. Pratik yapmak yabancı bir dili öğrenmek için mükemmel bir yoldur. Bakıcınız sayesinde siz de bu imkanı elde etmiş olacaksınız.

Az da olsa İngilizce biliyorsanız işiniz daha kolay olacaktır elbette. Bu durumda da İngilizcenizi geliştirme şansınız olacak.

Birçok aile daha çok çocuklarının kazanacağı artı değerlere ve İngilizce gibi dünya çapında geçerli bir yabancı dile öğrenmeye başlamasına odaklanır. Bu yüzden bu durum genellikle ciddi bir sorun teşkil etmemektedir.

Filipinli Çocuk Bakıcılarının İlk Dikkat Çeken Özellikleri Nelerdir?

*Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında eğitim almışlardır.

*Birçoğu iyi derecede İngilizce bilir.

*Sakin ve soğukkanlı insanlar olarak tanınırlar. Ani ve acil durumlarda yapılması gerekenleri bilirler.

*Çalışkandırlar ve sorumluluklarının bilincindedirler. İşlerini layıkıyla yapmaya özen gösterirler.

*Yarı zamanlı olarak da, yatılı olarak da çalışabilirler.

*Dürüst, saygılı, dikkatli ve titizdirler.

* Kişisel bakımlarına özen gösterir, temiz ve düzgün giyinirler.

*Filipinli bakıcı ücretleri, sahip oldukları nitelikler göz önünde bulundurulduğunda, oldukça uygun düzeydedir.

Filipinli Bakıcılar ile Türk Aileleri Arasında Kültür Farklılığı Sorunu Yaşanır Mı?

İlk zamanlarda doğal olarak ufak tefek sorunlar yaşanabilir. Yabancı ülkelerde çalışan Filipinlilerin çoğu iletişime açık, eğitimli, anlamaya ve öğrenmeye hevesli insanlardır. Başlangıçta bakıcınızla mümkün olduğu kadar çok zaman geçirerek uyum sürecinin daha kısa sürmesini sağlayabilirsiniz. Bu sırada onun tutum ve davranışlarını gözlemleyin, değişmesini istediğiniz durumlar varsa bunları ifade edin. Filipin uyruklu bakıcılar uyumlu insanlardır; ne istediğinizi net ve nazik bir şekilde belirtirseniz kısa sürede beklediğiniz şekilde hizmet vermeye başlarlar.

Filipinli dadılar bakım verecekleri çocukları sahiplenir, onları eğitmeye de, dinlendirmeye ve eğlendirmeye de önem verirler. Çoğu eğitimli kişilerdir; bu yüzden bakım verdikleri çocuğa karşı ne zaman disiplinli ve kararlı bir yetişkin gibi, ne zaman keyifli bir oyun arkadaşı gibi davranmaları gerektiğini bilirler. Ebeveynlerin çoğu için esas olan bu gibi özellikleridir. Kültür farklılığından kaynaklanan sorunlar beklenen bir durumdur ve çoğu zaman kısa sürede ortadan kalkar.

Bir Filipinli Bakıcı ile Anlaşmanın Koşulları Nelerdir?

Çalışma şartları ve sözleşmeyle ilgili ayrıntıların görüşülmesi ve işveren konumundaki tarafın talep ettiği hizmetin özelliklerini belirlemesi bir Filipinli bakıcı ile anlaşma yolundaki ilk adımlardır. Yatılı Filipinli bakıcı arıyor da olabilirsiniz, sabah – akşam saatleri arasında veya daha dar bir aralıkta hizmet verecek bir bakıcıyı da tercih edebilirsiniz. Bunlardan hangisinin sizin için uygun olduğunu açıkça ortaya koymalı, ayrıca görev tanımı ile vereceğiniz maaş ve bakıcınızın izin günleri hakkında net bilgiler vermelisiniz.

Neden Filipinli Bakıcı Adayları Bu Kadar Rağbet Görüyor?

Filipinli çocuk bakıcıları ülkemizde son yıllarda çok aranıyorlar ama aslında bu durum başka ülkeler için de geçerli. Birçok ülkede, bu alanda ve hizmet sektörünün diğer alanlarında çalışacak personel arayanların başlıca taleplerinden biri Filipinliler oluyor. Bunun sebeplerini yukarıda da açıkladık ama bir kere daha belirtelim:

*Birçok kaynağa göre çocuklarda yabancı dil eğitimi erken yaşlarda başlamalı. İngilizce dünyanın en çok konuşulan dilleri arasında yer alıyor ve Filipinliler, ülkelerinin iki resmi lisanından biri bu olduğu için İngilizce biliyorlar. Bu da, bu konuya önem veren ailelerin başlıca tercihlerinden biri olmalarına yol açıyor.

*Çocuk ve bebek bakımı alanında eğitim almış olmaları ebeveynlere cazip geliyor. Bu sayede disiplin ve şefkat dengesini iyi ayarlayabiliyorlar.

*Sakin, saygılı, iletişime açık, işine saygı duyan, çocukları seven ve onlarla iletişim kurmanın yollarını bilen kişiler olmaları tercih edilmelerini sağlayan önemli etkenler arasında yer alıyor.

*Aileler bakıcılarının kendi temizliğine ve hijyenine de önem vermesini istiyorlar. Filipinli dadılar bu konuda titiz davranıyorlar.

Damla Danışmanlık İle Filipinli Bakıcı Bulmak

Damla Danışmanlık ile Filipinli bakıcı bulmak için bizimle irtibata geçip birlikte çalışmak istediğiniz bakıcıda bulunmasını istediğiniz tüm özellikleri belirtmeniz gerekiyor. Bunun ardından geniş eleman portföyümüzden sizin için en ideal olan bakıcı adaylarını tespit ediyor ve sizin için uygun bir günde ofisimizde bir görüşme organize ediyoruz. Bu görüşmede biz de bulunuyoruz.

Bulduğumuz adayla anlaştığınız takdirde sizinle gerekirse 2 yeni eleman bulacağımızı taahhüt eden 2 ay süreli bir sözleşme yapıyoruz.

Yaklaşık 20 yıldır ailelere ve işletmelere hizmet sektörünün çeşitli alanlarında personel temin eden tecrübeli ve tanınmış bir İnsan Kaynakları firması olarak size de yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Filipinli Bakıcı Arıyorum diyorsanız tıklayın.