Endonezyalı Bakıcı

Damla İnsan Kaynakları
Eleman Arıyorum Firmanıza-Evinize Eleman mı Arıyorsunuz?
İş Arıyorum Hemen Bilgilerinizi Bırakın, İş Sizi Bulsun !

Son yıllarda ülkemizdeki ailelerin Filipinli, Nepalli, Türkmen, Pakistanlı ve Endonezyalı bakıcı adaylarına yoğun bir ilgi gösterdikleri görülüyor. Farklı ülkelerden gelen yabancı bakıcılar çocuk bakıcılığının yanı sıra yaşlı bakımı veya ev işleri yardımcılığı gibi işler için de aranıyor. Tesettürlü bakıcı veya yardımcı arayanlar daha çok Endonezyalıları tercih ederken çocukları için İngilizce bilen bakıcı arayan ebeveynlerin Filipinli bakıcı adaylarıyla ilgilendiği görülüyor.

İşverenin bütçesi de tercihi etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. İngilizce bilen bakıcılar söz konusu olduğunda Filipinliler için Nepal, Endonezya ve diğer ülkelerden gelen adaylara göre daha yüksek bir ücret ödemek gerekiyor. Öte yandan, aile bireylerinin sayısı, evin büyüklüğü, bakıcıdan beklenen işlerin çeşitliliği ve boyutu da yabancı bakıcı ücretleri üzerinde etkili oluyor.

Endonezyalı bakıcı adayları özellikle tesettürlü – Müslüman bakıcı ve / veya yardımcı arayan aileler tarafından tercih ediliyor. Adaylar arasında İngilizce bilenler de bulunuyor.

Endonezyalı bakıcılar ve diğer yabancı uyruklu ev personeli adayları yatılı bakıcı arayışı içinde olan ailelerin bu taleplerini de karşılıyor. Yatılı yerli bakıcı bulmak da mümkün, fakat yabancılar bu şekilde çalışmaya daha eğilimli oluyorlar. Hatta büyük bir kısmı özellikle yatılı yardımcı veya bakıcı arayan ailelerle çalışmayı tercih ediyor.

Endonezyalı Bakıcı ArıyorumDiyorsanız:

*Görüştüğünüz adaylarla ilgili bütün yasal işlemlerin yapılmış veya yapılmakta olduğuna emin olmalısınız.

*Adaylarla görüşürken beklentilerinizi eksiksiz olarak anlatmalısınız. Bakıcılarla işverenleri arasında yaşanabilecek sorunlardan biri de işe alımdan sonra önceden belirtilmemiş durumların veya taleplerin ortaya çıkmasıdır.

*Adayların işlerini gerektiği yapmalarını engelleyecek veya bulaşıcı özellikte hastalıkları olup olmadığını sorgulamalısınız.

*Ücret ve izin parası gibi mali detaylar hakkında net olmalısınız.

*Adayların yapacakları işin gerektirdiği başlıca özellikleri taşıyıp taşımadıklarını titizlikle sorgulamalısınız.

İyi bir bakıcı sabırlı, anlayışlı, güler yüzlü ve temiz olmalıdır. Yanında çalıştığı ailenin düzenine ve koyduğu kurallara saygı göstermelidir. İşvereniyle anlaştığı çalışma saatlerine uymalı, mesai saatleri sırasında haber vermesi gereken durumlar olursa zaman kaybetmeden bilgi vermelidir. İşini severek yapmalı, sorumluluk sahibi ve vicdanlı olmalıdır. Bakım verdiği kişinin başına gelebilecek ev kazası, hastalık gibi durumlarda yapılması gerekenleri çabuklukla yapabilmek açısından soğukkanlı olmalıdır.

Bazı aileler bakıcı adaylarında yabancı dil bilmek, engelli bir çocuğa veya yaşlı bir hastaya bakmak konusunda tecrübeli olmak gibi vasıflar da arayabilirler. Daha sonra bu konuda sorun yaşamamak için görüşmelere başlamadan önce aradığınız özelliklerin ayrıntılı bir listesini hazırlamanız faydalı olur.

Tesettürlü Bakıcı Adaylarını Tercih Ediyorsanız

İslam dini mensubu ve tesettür kurallarına uygun bir şekilde giyinen bir yabancı yardımcı veya bakıcı arıyorsanız Endonezyalı yaşlı bakıcısı, dadı ve ev işleri yardımcısı adayları arasında aradığınız özelliklere sahip birini bulmanız zor olmayacaktır. Nepal, Endonezya, Filipinler, Azerbaycan gibi yerlerden gelen yabancı bakıcılar arasında eğitimli ve deneyimli kişiler de bulunmaktadır. Yabancılar yatılı bakıcı arayan aileler için de iyi bir alternatiftir, zira birçoğu bu şekilde çalışmayı tercih eder.

Damla Danışmanlık ile Endonezyalı Bakıcı Bulmak

İyi bir bakıcı bulmanın en güvenilir yollarından biri Damla Danışmanlık gibi prestijli, kendini kanıtlamış, yasal zeminde hizmet veren bir firmayla bağlantı kurmaktır. Bu yolu tercih etmek size sorularınız ve sorunlarınız için muhatap bulmak, işe aldığınız bakıcının işten ayrılması veya tarafınızdan işten çıkarılması gibi durumlarda kısa zaman içinde yeni adaylarla bağlantı kurabilmek gibi faydalar da sağlar.

Bizimle iletişime geçip aradığınız özellikler, beklediğiniz hizmetler, vermeyi düşündüğünüz ücret gibi konularda bilgi verirseniz kısa sürede sizin için en uygun olan adayları tespit ediyor ve görüşme için randevu talebinde bulunuyoruz. Bulduğumuz adayla anlaşma yapmanız durumunda 2 aylık bir sözleşme ile ve çalışanın bir maaşı tutarında hizmet bedeli alarak 2 yeni eleman bulmayı taahhüt ediyoruz.

Endonezyalı Bakıcı Arıyorum diyorsanız tıklayın.