Nepalli Bakıcı

Damla İnsan Kaynakları
Eleman Arıyorum Firmanıza-Evinize Eleman mı Arıyorsunuz?
İş Arıyorum Hemen Bilgilerinizi Bırakın, İş Sizi Bulsun !

nepalli bakıcıÇalışma ve oturma izinleri alınmış, genel sağlık taramasından geçmiş bir Nepalli bakıcı arıyorsanız Damla Danışmanlık olarak 20 yıllık tecrübemizle hizmetinizdeyiz.

Her şeyden, herkesten daha çok değer verdiğiniz çocuklarınız için her şeyin en iyisini istediğinizi biliyoruz. Bizler de anne – babayız ve sizi anlıyoruz. Sizi en kısa sürede istediğiniz niteliklere sahip dadılarla, bebek bakıcılarıyla, oyun ablalarıyla tanıştırmak istiyoruz.

Titiz, saygılı, temizliğe önem veren, çocukları seven ve onlarla zaman geçirmekten keyif alan Nepalli bakıcılar son zamanlarda çocukları için iyi bir yabancı bakıcı ve / veya ev işleri için çalışkan, çabuk öğrenen, işten kaçmayan enerjik bir yardımcı arayan aileler tarafından ciddi derecede talep ediliyor.

Bu yoksul ülkenin çalışıp hayat şartlarını biraz daha iyi hale getirmek isteyen personel adaylarının çoğu İngilizce de biliyorlar üstelik. Böylece İngilizce bilen bakıcı arayan ailelerin de ilgi alanına giriyorlar.

Nepallilere yönelik talebin önemli sebeplerinden biri de yatılı bakıcı olarak çalışmaya itiraz etmemeleri. Yabancı bakıcıların çoğunun sahip olduğu bir özelliktir bu. Hayat tarzınız, sağlık durumunuz ya da başka sebeplerle geceleri de kalabilecek, çocuğunuzla beraber gideceğiniz gezilere katılabilecek bir bakıcıya ihtiyaç duyuyorsanız Nepalli yardımcı ve bakıcılar sizin için de güzel bir alternatif teşkil edecektir.

Çocuğunuzun bakıcısının sadık, enerjik, becerikli, azimli, söz dinleyen ve sakin yapılı biri olması sizin için önemliyse Nepalli bir bakıcıyla çalışmaktan memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Size böyle bir bakıcı temin etmekten de memnuniyet duyarız.

Nepal halkının yarıdan fazlası maddi zorluk içinde yaşamaktadır. Ülkenin insanları çalışıp hayat standartlarını yükseltmeye heveslidirler ve çalışma azmine sahiptirler. Uyumlu, sakin ve çalışkan Nepalli bakıcı adayları bu özellikleri sayesinde dünyanın hemen her yerinden talep görmektedirler.

Sonuç itibariyle Nepalli çocuk bakıcıları yatılı kalabilecek, İngilizce bilen, çalışkan, sorumluluk sahibi, azimli ve disiplinli bir şekilde çalışan yabancı bir bakıcı çalıştırmak isteyen aileler için gerçekten denenmeye değer bir alternatiftir. Bu konudaki sorularınızı cevaplamaya ve taleplerinizi yerine getirmeye her zaman hazırız.

İyi bir çocuk bakıcısı çalışan annelerin en büyük yardımcısıdır. Ev kadını olan veya evden çalışan anneler de çeşitli sebeplerle çocukları için bir bakıcı tutmayı tercih edebiliyorlar. Çocuk veya hasta bakımı için bir eleman arayan bazı ailelerin tercihi yabancı bakıcılar oluyor. Son yıllarda bu kategoride Nepalli bakıcı adaylarının yoğun bir şekilde talep görmeye başladığını söyleyebiliriz.

Nepalli bakıcılar başta yatılı bakıcı olarak çalışma fikrine açık oldukları ve İngilizce bildikleri için tercih ediliyorlar. Bunun dışında sahip oldukları uyumluluk ve çalışkanlık gibi kişilik özellikleri de yabancı uyruklu çocuk bakıcısı arayan ailelerin ilgi alanına girmelerine yol açıyor.

Nepalli Bakıcıların Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Çocuk veya hasta bakıcısı arayışı içinde olan ailelerin Filipinli ve Nepalli bakıcı adaylarına öncelik vermelerinin temelde iki sebebi olduğunu söyleyebiliriz:

*Hemen hepsi tam zamanlı bakıcı olarak çalışmaya eğilimlidirler. Elbette ki yerli bakıcılar içinde de yatılı çalışabilecek olanlar mevcuttur ama büyük kısmı gündüzlü bakıcı olarak çalışmayı tercih ederler. 1’den fazla çocuk sahibi olmak, yoğun bir sosyal hayat yaşıyor olup geceleri sıklıkla dışarıya çıkmak gibi durumlardan ötürü geceleri de evlerinde kalabilecek bir bakıcı ile çalışmayı isteyen ailelerin tercihi bu yüzden daha çok yabancı bakıcılara yöneliktir.

*Nepalli bakıcıların büyük bir kısmı İngilizce bilirler. Bu yüzden, çocuklarının İngilizce öğrenmeye erken yaşlarda ve düzenli pratik yaparak başlamasını isteyen ebeveynler tarafından talep görürler.

Bunların dışında işlerini gerektiği ve istendiği şekilde yapmak ve yanında çalıştıkları aileye uyum sağlamak için çaba gösteren çalışkan, saygılı ve uyumlu kişiler olarak bilinmeleri de önemli etkenler arasındadır.

Nepalli Bakıcı Çocuğunuzun İngilizce Öğrenmesine Ne Şekilde Yardımcı Olabilir?

Ülkemizde iyi derecede İngilizce eğitimi veren kurumlar bulunmaktadır elbette ama kabul etmek gerekir ki eğitim kurumlarımızın çoğu bu açıdan yetersiz kalmaktadır. İngilizce bilen Nepalli bakıcı adayları sayesinde çocuklar dünya genelinde geçerli olan bu dili pratik yaparak ve daha kalıcı bir şekilde öğrenme şansını yakalayabiliyorlar. Okul öncesi dönemindeki çocukların ikinci bir dil öğrenmeye ne kadar eğilimli olduğunu bilen aileler de bu yüzden yabancı bakıcıları tercih ediyorlar.

Nepalli Bakıcılar Disiplinli, Sabırlı ve Güler Yüzlü Kişiler Olarak Bilinirler

Bir çocuk bakıcısında aranan özellikler aileden aileye değişebilir ama bütün ebeveynlerin önem verdiği bazı ortak unsurlar da vardır. Bakıcının çocuğa gerektiği zaman disiplin uygulaması, gerektiği zaman esnek davranması beklenir. Sabır ve anlayış, istisnasız bütün çocuk bakıcılarının sahip olması gereken özelliklerdir. Çocuğunuzun bakıcısının zaman zaman güler yüzlü, enerjik ve eğlenceli bir oyun arkadaşı gibi davranmasını da istersiniz kuşkusuz. Nepalli bakıcılarla çalışan ailelerin genel izlenimlerine bakıldığında, bakıcılarının bu özellikleri taşıdığını düşündükleri görülmektedir.

Nepalli Bakıcı Tam Zamanlı Çalışabilir Mi?

Nepalliler de diğer yabancı bakıcılar gibi yatılı olarak çalışmaya isteklidirler. Ayrıca ailecek tatile çıktığınız zamanlarda size eşlik etme fikrine de açıktırlar. Bunlar ailelerin hayatlarını ciddi derecede kolaylaştıran özelliklerdir. Bu sayede dışarıya çıktığınız gecelerde çocuğunuzun emin ellerde olduğunu, iyi zaman geçirdiğini bilir; yanında onunla ilgilenen, oynayan, zamanı geldiği zaman yatmasını sağlayacak biri olmasının rahatlığını yaşarsınız. Tatillerde de hem çocuğunuzla birlikte zaman geçirir, hem de onu götüremeyeceğiniz yerlere iç rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Nepalli Bakıcılar ile Anlaşmak, Uyum Sağlamak Zor Mu?

Evinizde çalışması için bir yabancı bakıcı tuttuğunuzda bir uyum süreci yaşanması kaçınılmazdır. Bu süreci kolaylaştıran etkenlerden biri yabancı bakıcıların öğrenmeye ve uyum sağlamaya hevesli kişiler olmalarıdır.

Sizin yaşadığınız uyum sorunlarını bakıcınızın da yaşadığını unutmayın. Sabırlı ve anlayışlı davranın, neler istediğinizi net ve anlaşılır bir şekilde ifade edin. Bazen kendinizi sizin milletinizden olan, sizinle aynı dili konuşan bir bakıcıya söz anlatmakta bile zorlanabileceğinizi unutmayın. Sıcak bir yaklaşım sergileyin ama işveren – çalışan dengesini korumayı da ihmal etmeyin. Bu şartlar altında her geçen gün birbirinizi daha iyi anlamaya başlarsınız ve çok uzun zaman geçmeden bütün taşlar yerine oturur.

Aileler Neden Nepalli Bakıcı Adaylarını Talep Ediyorlar?

*Öncelik yukarıda belirttiğimiz etkenlerdedir; yani yatılı bakıcı olarak çalışmaya yatkın olmaları ve İngilizce bilmeleri.

*Yabancı bakıcılar özellikle çocuk ve hasta bakımı söz konusu olduğunda olumlu bir izlenime sahiptirler. Çoğu bu alanda eğitim almıştır, eğitim almamış olanlar da işlerini ciddiye alan, neler yapmalarının ve nasıl davranmalarının istendiğini en kısa zamanda öğrenmek için gayret gösteren kişilerdir.

*Yabancı ülkelerde doğup büyüyen bireylerin çoğu genç yaşlardan itibaren hayatlarını ailelerinden destek almadan veya çok az destek alarak sürdürme yoluna giderler. Kendilerini yönetmeyi, hayatla mücadele etmeyi genç yaşlardan itibaren öğrenmelerini sağlayan bu durum çocuk bakıcılığı alanındaki hizmetlerine de yansır. Bakım verdikleri çocuğa gerektiği zaman kendi işlerini görmeyi, kendini idare etmeyi de öğretirler.

*Birçok aile tuttukları bakıcının ev işlerine de yardımcı olmasını talep eder. Nepalli bakıcılar bu konuda uyumlu davranmaya eğilimlidirler. Tabii sizin de görev tanımını yaparken bu noktayı da detaylı olarak belirtmeniz gerekir.

Diğer yandan, çocuğunuz için tuttuğunuz bakıcıdan bu alanda ne kadar çok şey talep ederseniz bunun çocuğunuza ayıracağı zamanı o kadar azaltacağını hatırlatmak isteriz. Sizin için öncelikli olan çocuğunuzun İngilizce öğrenmeye başlaması, kaliteli zaman geçirmesi, yaşına uygun etkinlikler yapması gibi şeylerse ev işleriyle ilgili taleplerinizi sınırlı tutmanızı ve iyi planlamanızı öneririz.

*Nepalli bakıcılar genelde işine saygı duyan, çalışkan bireyler olarak tanınırlar. Sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirmeye önem verirler.

Nepalli Bakıcı Fiyatları Hangi Etkenlere Göre Belirlenir?

Bakıcınıza ödemeniz gereken aylık ücret onun eğitim durumuna, çocuk bakıcılığı alanındaki tecrübe ve referanslarına, İngilizce bilip bilmediğine ve çalışma sürelerine göre değişir. Yatılı yabancı bakıcılar doğal olarak gündüzlü çalışanlardan daha yüksek ücret alırlar.  Görev tanımına eklediğiniz detaylar da ödemeniz gereken miktarı etkiler.

Damla Danışmanlık ile Nepalli Bakıcı Bulmak

Damla İnsan Kaynakları firması olarak Filipinli bakıcı, oyun abisi, oyun ablası, bebek bakıcısı, gölge öğretmen, engelli çocuk bakıcısı, ikiz bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ve Nepalli bakıcı temininde 20 yıla dayanan bir tecrübeye sahibiz. Türkiye İşçi Kurumu’na bağlı olarak çalışan, yasal platformda hizmet veren prestijli bir firmayız.

Nepalli bakıcı arıyorum” diyerek başvuran müşterilerimizden öncelikle aradıkları kriterler konusunda detaylı olarak bilgi alıyoruz.

CV portföyümüzden bu özellikleri taşıyan adayları tespit ettikten sonra müşterimizle iletişim kurup müsait olduğu bir günde ofisimizde bizim de dahil olacağımız bir görüşme yapılması için anlaşıyoruz.

Önerdiğimiz bakıcı adayı ile müşterimiz arasında anlaşma sağlanması durumunda 2 ay süreli bir sözleşme yapıyoruz. Bu sözleşmede bu süreç içinde gerekirse 2 yeni eleman daha bulacağımızı vaat ediyoruz.
Nepalli Bakıcı Arıyorum diyorsanız tıklayın.