Faslı Bakıcı

Damla İnsan Kaynakları
Eleman Arıyorum Firmanıza-Evinize Eleman mı Arıyorsunuz?
İş Arıyorum Hemen Bilgilerinizi Bırakın, İş Sizi Bulsun !

Faslı BakıcıFaslı bakıcı adaylarının Avrupa ülkelerinde, özellikle de Fransa’da ciddi bir talep gördüğünü biliyor muydunuz? Afrika kıtasının kuzeyinde yer alan bu ülkeden gelen bakıcılar son zamanlarda ülkemizdeki aileler tarafından da aranıyor. Türk kültürüne kolayca uyum sağlayabilen Faslı dadı ve bakıcılar, ülkelerinin resmi dili Arapça olduğundan bu dili mükemmel bir şekilde konuşuyorlar. Fransızca da ülkede yaygın olarak kullanılan bir dil olduğundan, birçoğunun Fransızcası da mükemmel seviyede oluyor.

Faslı bakıcı adayları çocuk bakımı söz konusu olduğunda eğitime birinci derecede önem veriyorlar. Kuralcı bir yapıya sahip olan bu yabancı bakıcılar çocuklarla nasıl anlaşacaklarını da gayet iyi biliyorlar.

Morocco’lu bakıcı adayları arasında otellerin çocuk kulüplerinde çalışarak veya bebek bakıcılığı yaparak tecrübe kazanmış olan birçok kişi bulunuyor. Bu yönleri yabancı asıllı, eğitimli bir çocuk bakıcısı ile anlaşmak isteyen ailelere cazip geliyor.

Resmi dil olan Arapçanın yanında Berberice dilinin de konuşulduğu Fas’ta resmi dairelerde Fransızca kullanılıyor. Bu dil turistik bölgelerde de çok fazla duyuluyor. Dolayısıyla Fransızca bilen bakıcı arayan aileler aradıklarını Fas asıllı bakıcılar arasında bulabiliyorlar.

İngilizce de Fas’ın turistik şehirlerinde duyabileceğiniz diller arasında yer alıyor. Bu yüzden, mükemmel Fransızcasının yanında iyi derecede İngilizce de bilen bir Faslı dadı bulmanız da mümkün.

Faslı bakıcılar ülkemizde yaşayan aileler tarafından yapı itibariyle bizim kültürümüze yakın oldukları için de tercih ediliyorlar. Aralarında yatılı bakıcı olarak çalışmayı isteyen birçok kişi bulunuyor.

Böylece, Fas asılı bakıcıların birkaç olumlu özelliği bir arada taşıdıklarını söyleyebiliriz:

*Ana dilleri olan Arapçanın yanı sıra Fransızca ve / veya İngilizce biliyorlar

* Çoğu çocuk bakıcılığı alanında tecrübeliler ve referansları var

*Aralarında birçok eğitimli bakıcı bulunuyor

*Yatılı olarak çalışma fikrine açıklar

*Ülkemizin kültürüne yakın olduklarından yanında çalıştıkları ailelere uyum sağlamaları fazla zaman almıyor

Güler yüzlü, sabırlı, anlayışlı, eğitimli ve uyumlu Faslı bakıcılar karakterleri, iletişim kurma becerileri, çocuklara yaklaşımları ve çalışma tarzlarıyla birçok aileyi memnun ediyorlar. Bu durum onların da Filipinli bakıcı ve Nepalli bakıcı adayları gibi ülkemizde sıklıkla aranan yabancı bakıcılar arasında yer alabileceklerini gösteriyor.

Faslı Bakıcı Arıyorum diyorsanız tıklayın.