İkiz Bebek Bakıcısı

Damla İnsan Kaynakları

 

Dünyaya 2 bebek birden getireceğini bilmek anne adayı için bir sürprizdir; önce şaşkınlık ve biraz da endişeyle karşılanan, sonra sindirilen ve yapılacak hazırlıkların niteliğini değiştiren bir sürpriz. Birçok ikiz annesi kendilerine göre bir sistem geliştiriyor ve ikiz bebek bakımı işinin üstesinden kendi başlarına gelmeyi başarıyorlar. Bu durumda anne fazla yoruluyor, bazen bunaldığı oluyor, kendisine zaman ayıramıyor ama anneliğini mükemmel bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Fakat bir süre sonra işe başlaması gereken ve ekonomik durumu müsait olan anneler bir, bazen  ikiz bebek bakıcısı ile anlaşmayı tercih ediyorlar.

Damla Danışmanlık olarak ikiz bebekleri için iyi bir bakıcı arayan ailelere bakıcıyı doğum gerçekleşmeden önce ayarlamalarını tavsiye ediyoruz. Sağlıklı bir bebeğe bakmak üstesinden gelinmeyecek bir şey değildir ama oldukça fazla mesai ister, 2 bebek daha da fazlasını isteyecektir. Doğumdan sonra bir yandan toparlanmaya, bir yandan da bebeklerinizin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken bir de bakıcı arayışına girmek sizi daha fazla strese sokabilir. İkiz bebeklerinize bir bakıcının yardımıyla bakmak stres ve yorgunluğunuzu azaltır, ayrıca böylece kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Sizin için gündüzlü bakıcı, yatılı bakıcı, yarı zamanlı veya tam zamanlı bir bakıcı temin edebiliriz; nasıl isterseniz. Belki de 1 ikiz bebek bakıcısı ve 1 de ev işleri temizlik personeli ile çalışmayı tercih edersiniz. Bazı anneler bu yolu yeğliyor; bebek bakıcısı bebeklerin temizliği, uyutulması gibi şeylerle ilgilenirken temizlik personeli de evin diğer işlerini görüyor ve bebek bakıcısına getir – götür işleri açısından yardımcı oluyor.

İkiz bebeklerinizin bakımının üstesinden kendi başınıza da gelebilirsiniz, fakat bu durumda sürekli bir bakım mesaisi içinde olup bir yandan da evinizin düzenini sağlamaya çalışacağınızdan bebeklerinizin keyfini pek çıkaramazsınız.

Oysa çocukları seven, bebek bakımı konusunda bilgili ve tecrübeli bir yardımcı yükünüzün epeyce bir kısmını alır. Çocuklarınızı çok sevecek ve onların üstüne titreyeceksiniz, hiçbir eksikleri olmamasını sağlamaya çalışacaksınız, gerektiği zaman onlar için uykusuz kalacaksınız; bütün bunlar insanı fiziksel ve bedensel olarak yıpratır. Kendinize biraz olsun zaman ayırabilirseniz, arada bir sevdiğiniz şeyleri yapmaya devam edebilirseniz, bakımınıza özen gösterebilirseniz bunlar anneliğinize de olumlu olarak yansır.

Bu yüzden mümkünse ikiz bebekleriniz için en az 1 yardımcı tutmanızı tavsiye ederiz. Doğum yapmanız yaklaştığı zaman bizi arayın, hangi özelliklere sahip bir ikiz bebek bakıcısı ile anlaşmak istediğiniz konusunda görüşelim. Geniş portföyümüzde mutlaka aradığınız özelliklerde bir bebek bakıcısı bulunacaktır. Hayatınızı kolaylaştıracak bakım ve temizlik personellerine, hizmetlilere ihtiyaç duyduğunuzda daima yanınızdayız. 

BLOG KATEGORİLERİ
Faydalı Bilgilerİş Hayatı / KariyerGenelHizmet Noktalarımız